hotel *** ubezpieczenie KL i NNW transport

Skitour First – Maso Corto Base Camp

Maso Corto, Val Senales, Italia

Skitour First – Maso Corto Base Camp to 5-dniowy program szkolenia, w trakcie którego, śladami Ötziego – człowieka lodu, przemierzymy najciekawsze alpejskie tereny Południowego Tyrolu we Włoszech.

Nasza baza znajduje się w Maso Corto – otoczonym majestatycznymi 3-tysięcznymi szczytami w głównym łańcuchu alpejskim, u podnóża lodowca Hochjoch.

Miejscowość znajduje się na końcu dziewiczej doliny Val Senales, na wysokości 2000 metrów i stanowi idealną bazę wypadową z gwarancją śniegu.

Charakteryzujący się tyrolskim porządkiem i włoskim temperamentem Resort Top Residence Kurz, gwarantuje pobyt w fantastycznej atmosferze.

Nad całością będą czuwali Międzynarodowi Przewodnicy Górscy, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem w zakresie technik poruszania się w terenie górskim w warunkach zimowych (m.in. podejścia zakosami, zjazdy poza trasami). Udzielą wskazówek jak prawidłowo zaplanować i przygotować się do wyciecze, poprawnie korzystać ze sprzętu, przeprowadzą również lawinowe ABC.

Aktywność przeznaczona jest dla osób rozpoczynających przygodę z narciarstwem wysokogórskim, jak również dla tych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w terenie wysokogórskim pod okiem doświadczonych przewodników. Zainteresowani powinni wykazywać się dobrą kondycją fizyczną oraz posiadać umiejętności narciarskie pozwalające na jazdę pozatrasową w terenie do 30 stopni nachylenia.

Cena obejmuje:
* transport z Polski do Włoch i z powrotem
* noclegi w Top Residence Kurz ***, 4-osobowe apartamenty z aneksem kuchennym
korzystanie z basenu i WiFi w Hotelu
* opiekę doświadczonego Międzynarodowego Przewodnika Górskiego
* ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie obejmuje:
* wyżywienia (możliwość przygotowywania posiłków w pełni wyposażonym aneksie kuchennym. W obiekcie również możliwość wykupienia śniadań 12€/dzień)
* biletów na wyciągi (ok. 50€)
* wypożyczenia sprzętu (możliwość wypożyczenia sprzętu skiturowego – narty, buty, foki, kijki, zestawu lawinowego, nart klasycznych – koszt od 100€ na czas szkolenia).

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu w przypadku zmiany warunków atmosferycznych bądź innych nieprzewidzianych sytuacji losowych.

01Niedziela: Polska - Maso Corto

Wyjazd z Polski o godzinie 7 rano. Przyjazd do Maso Corto (2011 m n.p.m.) planowany na godzinę 19. Na trasie przejazdu postój w supermarkecie, dla osób chcących przygotowywać posiłki we własnym zakresie (śniadania, kolacje). Prezentacja wypożyczalni oraz dobór sprzętu. Welcome drink oraz prezentacja slajdów o regionie. Omówienie programu wyjazdu.

02Poniedziałek: Lazaun - dzień szkoleniowy

Wyjście aklimatyzacyjne i szkolenie jazdy poza trasami. Wycieczka do schroniska Lazaun 2430 m n.p.m. będzie doskonałą okazją do poznania „ABC” chodzenia w terenie górskim w warunkach zimowych na nartach skitourowych oraz szkolenia jazdy pozatrasowej. Wieczorem integracyjne ognisko z poczęstunkiem grzanego wina. Czas aktywności: ok. 5 h.

03Wtorek: Val Senales

Wyjście aklimatyzacyjne na pobliskie przełęcze w dolinie Langgrubtalfossalunga na wysokość 2800-3000 m n.p.m. Na trasie wycieczki jedzenie szturmowe. Czas wycieczki: ok.6 h, suma podejść 800-1000 metrów.

04Środa: Dolomity - rejon Latemar

Przejazd do doliny Val di Fiemme, w rejon ośrodka narciarskiego Latemar, uważanego jako najdzikszy obszar tego regionu. W trakcie wyjścia regeneracyjnego, będziemy mieli okazję podziwiać jedne z piękniejszych formacji skalnych, jakimi są Dolomity. W drodze powrotnej postój w Predazzo. Czas przejścia: ok. 5h, suma podejść ok. 500 metrów.

05Czwartek: Grawand - Ötzi

Wycieczkę rozpoczynamy wyjazdem kolejką gondolową na Grawand (górna stacja usytuowana na wysokości 3212 m n.p.m.). Trasa wiedzie przez lodowiec Hochjochferner, leżący między Val Senales po stronie włoskiej a austriacką doliną Venter Tal w Alpach Ötztalskich. Docieramy do położonej na 3200 m n.p.m. przełęczy Tisenjoch, gdzie w 1991 r. odnaleziono człowieka z lodu, nazwanego Ötzi. Lunch w schronisku Bella Vista. Czas wycieczki: k. 8 h, suma podejść ok. 600 metrów (większość trasy na wysokości ponad 3000 metrów, poruszanie się po lodowcu).

06Piątek: Val Martello

Przejazd do doliny Val Martello - ciągnącej się przez ok. 30 km w Parku Narodowym dello Stelvio. Podchodzimy do schroniska Rifugio Martello na wysokość 2610 m n.p.m., skąd roztacza się fantastyczna panorama Alp Retyckich z najwyższym szczytem Ortler (3905 m n.p.m.). Lunch w schronisku. Czas wycieczki: k. 5 h, suma podejść ok. 700 metrów

07Sobota: Maso Corto – Polska

Wyjazd do Polski w godzinach porannych. Planowany powrót ok. 20:00.

termin wyjazdu max. ilość osób status koszt
  • 02-08.12.2018 8 osób brak miejsc 690€ Zarezerwuj
  • 30.12.2018-05.01.2019 8 osób brak miejsc 690€ Zarezerwuj
  • 03-09.03.2019 8 osób wolne miejsca 690€ Zarezerwuj
  • 24-30.03.2019 8 osób wolne miejsca 690€ Zarezerwuj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *