hotel *** ubezpieczenie KL i NNW transport

Skitour First – Maso Corto Base Camp 2020

Maso Corto, Val Senales, Italia

Skitour First – Maso Corto Base Camp to 5-dniowy program szkolenia, w trakcie którego, śladami Ötziego – człowieka lodu, przemierzymy najciekawsze alpejskie tereny Południowego Tyrolu we Włoszech.

Nasza baza znajduje się w Maso Corto – otoczonym majestatycznymi 3-tysięcznymi szczytami w głównym łańcuchu alpejskim, u podnóża lodowca Hochjoch.

Miejscowość znajduje się na końcu dziewiczej doliny Val Senales, na wysokości 2000 metrów i stanowi idealną bazę wypadową z gwarancją śniegu.

Charakteryzujący się tyrolskim porządkiem i włoskim temperamentem Resort Top Residence Kurz, gwarantuje pobyt w fantastycznej atmosferze.

Nad całością będą czuwali Międzynarodowi Przewodnicy Górscy, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem w zakresie technik poruszania się w terenie górskim w warunkach zimowych (m.in. podejścia zakosami, zjazdy poza trasami, poruszanie się w rakach z czekanem). Udzielą wskazówek jak prawidłowo zaplanować i przygotować się do wyciecze, poprawnie korzystać ze sprzętu, przeprowadzą również lawinowe ABC.

Aktywność przeznaczona jest dla osób rozpoczynających przygodę z narciarstwem wysokogórskim, jak również dla tych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w terenie wysokogórskim pod okiem doświadczonych przewodników. Zainteresowani powinni wykazywać się dobrą kondycją fizyczną oraz posiadać umiejętności narciarskie pozwalające na  jazdę pozatrasową w terenie do 30 stopni nachylenia.

Cena obejmuje:
* transport z Polski do Włoch i z powrotem
* noclegi w Top Residence Kurz ***, 4-osobowe apartamenty z aneksem kuchennym
korzystanie z basenu i WiFi w Hotelu
* opiekę doświadczonego Międzynarodowego Przewodnika Górskiego
* ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie obejmuje:
* wyżywienia (możliwość przygotowywania posiłków w pełni wyposażonym aneksie kuchennym. W obiekcie również możliwość wykupienia śniadań 12€/dzień)
* biletów na wyciągi (ok. 50€)
* wypożyczenia sprzętu (możliwość wypożyczenia sprzętu skiturowego – narty, buty, foki, kijki, zestawu lawinowego, nart klasycznych – koszt od 100€ na czas szkolenia).

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu w przypadku zmiany warunków atmosferycznych bądź innych nieprzewidzianych sytuacji losowych.

 

01Niedziela: Polska - Maso Corto

Wyjazd z Polski o godzinie 7 rano. Przyjazd do Maso Corto (2011 m n.p.m.) planowany na godzinę 19. Na trasie przejazdu postój w supermarkecie, dla osób chcących przygotowywać posiłki we własnym zakresie (śniadania, kolacje). Prezentacja wypożyczalni oraz dobór sprzętu. Welcome drink oraz prezentacja slajdów o regionie. Omówienie programu wyjazdu.

02Poniedziałek: Lazaun - dzień szkoleniowy

Wyjście aklimatyzacyjne i szkolenie jazdy poza trasami. Wycieczka do schroniska Lazaun 2430 m n.p.m. będzie doskonałą okazją do poznania „ABC” chodzenia w terenie górskim w warunkach zimowych na nartach skitourowych oraz szkolenia jazdy pozatrasowej. Wieczorem integracyjne ognisko z poczęstunkiem grzanego wina. Czas aktywności: ok. 5 h.

03Wtorek: Val Martello

Wycieczka w masywie Ortleru dziewiczej doliny Val Martello w parku narodowym Stelvio.Na trasie przejścia do schroniska Martellerhutte ( 2610 m.n.p.m.) zobaczymy legendarne szczyty Gran Zebru, Monte Cevedale. Czas wycieczki: ok.5 h, suma podejść k.700 metrów.

04Środa: Lodowiec Hochjoch - Śladami Otziego

Wycieczkę rozpoczynamy wyjazdem kolejką gondolową na Grawand (górna stacja usytuowana na wysokości 3212 m n.p.m.). Trasa wiedzie przez lodowiec Hochjochferner, leżący między Val Senales po stronie włoskiej a austriacką doliną Venter Tal w Alpach Ötztalskich. Docieramy do położonej na 3200 m n.p.m. przełęczy Tisenjoch, gdzie w 1991 r. odnaleziono człowieka z lodu, nazwanego Ötzi. Na trasie powrotnej odwiedzimy lodową grotę. Czas przejścia: ok. 6h, suma podejść ok. 500 metrów.

05Czwartek: Bergl Alm / Punta Saldura

Ten dzień może służyć jako aktywna regeneracja dla osób odczuwających zmęczenie. Wycieczka do zagrody Bergl Alm położonej na 2214 m. może odbyć się na nartach turowych ale również na rakietach śnieżnych. Na miejscu zjemy typowe potrawy południowego Tyrolu, popijając lokalnym piwem Forst bądź czerwonym winem Lagrein. Dla osób czujących moc możliwe będzie wejście na szczyt Punta Saldura di Dentro 3188 m.n.p.m z kąd przy dobrych warunkach śniegowych odbywa się jeden ze wspanialszych zjazdów poza trasowych liczący ponad 1300 metrów przewyższenia. Czas wycieczk na Bergl Alm: k. 5 h, suma podejść ok. 400 metrów , czas wycieczki na Punta Saldura di Dentro 6 h a do pokonania jest 1300 metrów przewyższenia. Po powrocie dla chętnych organizujemy biwak ze spaniem w namiocie na 3000 metrów. Niezapomniane przeżycie uczucia spania w warunkach wysokogórskich a rano wschód słońca dający moc na cały dzień.

06Piątek: Grań Hinteren Eis

W grę wchodzą dwie opcje wyjścia-gondolą na Grawand-zjazd na 2900 metrów trasą narciarską gdzie przepinamy się na foki i podchodzimy na grań Hinteren Eis, skąd rozpościera się wpaniała panorama min. na najwyższy szczyt okolicy Palla Bianca 3740 m.n.p.m.- czwartego co do wysokości szczytu Austrii. Opcja druga zakłada podejście na grań z samego Maso Corto. Po zjeździe zjemy lunch w schronisku górskich Bella Vista. Czas wycieczki: k. 4 h, suma podejść ok. 300 - 1300 metrów

07Sobota: Maso Corto – Polska

Wyjazd do Polski o 7 rano. Planowany powrót ok. 20:00.

Departure Date People Group Trip Status Prices
  • 15-21.12.2019 7 osób 7 wolnych miejsc 690€ Book Now
  • 30.12.2019-05.01.2020 7 osób 7 wolnych miejsc 690€ Book Now
  • 08-14.03.2020 7 osób 7 wolnych miejsc 690€ Book Now
  • 22-28.03.2020 7 osób 3 wolne miejsca 690€ Book Now

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *