max 18

Active Italia

Włochy, 14 dni wycieczka, turystyka aktywna

Majestatyczne szczyty Dolomitów, blisko 300 jezior, z największym włoskim jeziorem Garda na czele, architektura, winnice oraz kuchnia włoska jest gwarancją doświadczenia wyjątkowych
walorów jakie oferuje jeden z najpiękniejszych regionów północnych Włoch. Pierwsza część pobytu skupiona będzie wokół łatwego trekingu w Dolomitach. Różnorodna sieć
szlaków pozwoli dostosować stopień trudności wędrówki do umiejętności i możliwości uczestników oraz warunków pogodowych. Następnie aktywności przenosimy nad bajkowo
położone jezioro Garda, gdzie zwiedzimy na rowerach lokalną winnicę w Dolinie Sarca. Na koniec docieramy do Wenecji, by poznać perłę włoskiej architektury.

01Dzień 1: Polska – Passo San Pellegrino

Wyjazd autokarem w godzinach wczesnoporannych. Przyjazd do Passo San Pellegrino wieczorem. Przełęcz w sercu Dolomitów położona na wysokości 1918 m n.p.m., pomiędzy grupą górską Marmolady i Pale di San Martino, z górującym trzytysięcznikiem Cima di Uomo. Zameldowanie w Hotelu i kolacja.

02Dzień 2: Trekking Passo Rolle – Val Venegia - Predazzo

Śniadanie. Przejazd autokarem do Parku Narodowego Paneveggio – na Przełęcz Passo Rolle. Trekking malowniczą Val Venegia, biegnącą u podnóży Cimon de la Pala. Wizyta w bacówce, gdzie można skosztować lokalnych serów i salami. W drodze powrotnej do hotelu, postój w Predazzo, określanym jako „geologiczny ogród Alp” ze względu na największe nagromadzenie różnorodnych form geologicznych na świecie. Spacer po miasteczku oraz w okolicy kompleksu skoczni narciarskich. Powrót do hotelu. Kolacja.

03Dzień 3: Grupa Catinaccio – trekking w rejon Torri del Vajolet

Śniadanie. Wyjazd autokarem w stronę masywu Catinaccio – zwanego również Rosengarten (nieodłącznie związana z najbardziej znaną alpejską legendą o różanym ogrodzie króla Laurensa). Trekking w rejon Turni Vaiolet – symbolu masywu. Obiad i odpoczynek w schronisku Vajolet. Po powrocie do hotelu, tradycyjna kolacja 5-daniowa, z typowymi przysmakami tego regionu Dolomitów.

04Dzień 4: Passo San Pellegrino – Riva del Garda – Monte Baldo

Po śniadaniu przejazd autokarem w stronę Jeziora Garda. Spacer po wybrzeżu Riva del Garda, rejs statkiem do historycznej Malcesine, skąd gondolą wjeżdżamy na szczyt masywu Monte Baldo górującego nad jeziorem. Przejazd do pobliskiego Arco, zwanego „mekką” w świecie wspinaczy. Czas wolny – kolacja. Zameldowanie do Hotelu.

05Dzień 5: Riva del Garda – Sarche – okolice Wenecji

Śniadanie. Wycieczka rowerowa do malowniczo położonej rodzinnej winiarni Toblino w Sarche (trasa ok. 25 km). Podczas zwiedzania winiarni będziemy poznawać poszczególne etapy produkcji, jak również degustować lokalnych wyrobów – możliwość zakupienia wytwarzanego wina w firmowym sklepie. Przejazd autokarem w okolice Wenecji (ok. 4h), zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.

06Dzień 6: Wenecja – Polska

Śniadanie. Zwiedzanie Wenecji - rejs tramwajem wodnym do Placu św. Marka, piesze zwiedzanie miasta: Bazylika św. Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto oraz Kanał le Grande. Kolacja. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych.