Trips Category: Active Zakopane

ActivEvents 26 sierpnia 2017 4

Giewont – wycieczka z Przewodnikiem Tatrzańskim

Giewont (1894 mn.p.m.) uznawany jest za symbol Zakopanego. W opinii wielu tatrzańskich entuzjastów, zdobycie “Śpiącego Rycerza” od strony Doliny Małej Łąki jest najpiękniejsze, szczególnie jesienią.

Na szczycie Giewontu znajduje się 15 metrowy metalowy krzyż, ufundowany przez mieszkańców Zakopanego i zamontowany w 1901 r., aby uczcić 1900-tną rocznicę narodzin Jezusa. Z wierzchołka rozciąga się przepiękna panorama Zakopanego i wielu szczytów tatrzańskich zarówno polskich jak i słowackich.

Trasa jest dość długa i momentami wymagająca, jednakże trud wędrówki rekompensują przepiękne widoki.

 • Czas: 6-7 godzin
 • Długość trasy: ok. 16 km
 • Opieka wykwalifikowanego Przewodnika Tatrzańskiego
 • Bilet wstępu do TPN
 • Ubezpieczenie
Wycieczka dostępna na zapytanie w terminie od 01.05. do 30.09.2019 r.

Organizator zastrzega sobie zmianę w programie w przypadku złej pogody lub innych okoliczności niezależnych od organizatora.

ActivEvents 26 sierpnia 2017 1

Rysy z przewodnikiem

Rysy leżą na granicy polsko-słowackiej, w Tatrach Wysokich. Rysy mają trzy wierzchołki; północny, przez który biegnie granica, stanowi najwyżej położony punkt Polski i wznosi się
na wysokość 2 499 m n.p.m. U naszych południowych sąsiadów znajduje się najniższy 2473 m n.p.m. i najwyższy – 2 503 m n.p.m. Nazwa szczytu pochodzi od pożłobionych zboczy kompleksu Niżnych Rysów, Żabiego Szczytu Wyżniego i Żabiego Mnicha, które swoimi kształtami mogą budzić skojarzenia, jakoby góra była silnie porysowana. Rysy zachwycają zarówno pod względem bogatej flory – w górnych ich  partiach występują aż 63 gatunki roślin, a także niezwykłą panoramą ze szczytu.

Wycieczkę rozpoczynamy po stronie słowackiej. Trasa prowadzi dnem Mięguszowieckiej Doliny w kierunku Popradzkiego Plesa. Odpoczynek i śniadanie nad jeziorem. Wędrówkę kontynuujemy w miarę łagodnym szlakiem i dochodzimy do Chaty pod Rysami – najwyżej położonego schroniska w Tatrach (2250 m n.p.m.). Po krótkim odpoczynku rozpoczynamy wejście szczytowe na Rysy. Zejście z wierzchołka polską stroną. Po drodze zatrzymujemy się na Buli pod Rysami – niezwykle fotogeniczne miejsce, skąd rozprzestrzenia się przepiękny widok na Czarny Staw pod Rysami i leżące poniżej Morskie Oko. Po dotarciu do schroniska nad Morskim Okiem, przerwa na lunch. Wycieczkę kontynuujemy łatwym szlakiem na parking na Palenicy Białczańskiej (możliwość skorzystania z zaprzęgów konnych). Transfer do Zakopanego.

Łącznie pokonujemy trasę ok. 30 km i 1500 m przewyższenia. Trasa jest wymagająca, jednak nie należy do najtrudniejszych.

Cena obejmuje:
* przejazd z Zakopanego do Popradu (zbiórka przed Dworcem Kolejowym o godz. 5:50 lub możliwość dołączenia na trasie przejazdu busa) oraz przejazd powrotny z Palenicy Białczańskiej do Zakopanego
* opieka wykwalifikowanych Przewodników Tatrzańskich i Międzynarodowych
* sprzęt asekuracyjny (kask i uprząż)
* czas przejścia: ok. 12 godz.
* suma podejść: 1500 m
* ubezpieczenie

ActivEvents 24 maja 2016 1306

Bike Tour – wycieczka rowerowa z przewodnikiem

Wycieczka rowerowa szlakiem panoramiczno-historycznym

Początkowo trasa wiedzie w górnej części Zakopanego. Przejeżdżamy koło zabytkowych willi Witkiewiczówki oraz Pod Jedlami, które są doskonałymi przykładami architektury w stylu zakopiańskim.

Następnie, kierujemy się w stronę Bachledzkiego Wierchu, skąd rozpościera się fantastyczna panorama Tatr i Pogórza Gubałowskiego. Trasa prowadzi grzbietem na Harendę, gdzie wyjeżdżamy do góry wyciągiem krzesełkowym i kontynuujemy wycieczkę Pasmem Gubałowskim, osiągając wysokość 1123 m n.p.m. – najwyższy punkt naszej wycieczki. Część trasy wiedzie Szlakiem Papieskim a następnie łączy się z ulicą Królewską i prowadzi w dół do Kościeliska.

Po drodze mamy możliwość zatrzymania się w jednej z licznych bacówek, aby skosztować tradycyjnego oscypka czy żyntycy. Droga powrotna wiedzie przez najstarszą ulicę Zakopanego – ulicę Kościeliską, z licznymi zabytkowymi, drewnianymi budynkami. Przejeżdżamy m.in. koło Willi Koliba – gdzie mieści się siedziba Muzeum Stylu Zakopiańskiego, restauracji „U Wnuka”. Zatrzymujemy się w końcu przy Starym Kościółku oraz Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku.

 

Rezerwacje przyjmowane są do godz. 19:00 w przeddzień imprezy.

W ramach przejazdu zapewniamy

 • rower górski z kaskiem
 • wjazd z rowerem wyciągiem na Pogórze Gubałowskie
 • napój izotoniczny
 • baton energetyczny
 • Czas: ok. 3-4 godzin
 • Długość trasy: ok. 25 km
 • Opieka wykwalifikowanych Przewodników Tatrzańskich

Organizator zastrzega sobie zmianę w programie w przypadku złej pogody lub innych okoliczności niezależnych od organizatora.

ActivEvents 14 maja 2016 0

Hala Kondratowa – wycieczka z Przewodnikiem Tatrzańskim

Przyjemna i należąca do niezbyt wymagających wycieczka na malowniczą Halę Kondratową.

Wycieczkę rozpoczynamy w Kuźnicach, skąd udajemy się w kierunku Kalatówek. Po drodze mijamy kolejkę linową na Kasprowy Wierch, a nieco dalej klasztor sióstr Albertynek. Po ok. 15-20 minutach docieramy na Polanę Kalatówki i do Hotelu Kalatówki.

Na Polanie prowadzony jest kulturowy wypas owiec, wiosną kwitną tu piękne krokusy. W pobliżu Hotelu znajdują się dwa wyciągi orczykowe. Z Polaną Kalatówki związane są początki polskiego narciarstwa, już na początku XX wieku organizowano tu skoki narciarskie. Dalej, po przejściu pod zboczem Kalackiej Turni, szlak prowadzi gęstym lasem i wyprowadza w końcu na Polanę Kondratową, na skraju której znajduje się najmniejsze w Tatrach, klimatyczne schronisko.

Z Polany rozciąga się widok na Długi Giewont, Przełęcz Kondracką, Kopę Kondracką, Suchy Wierch, Goryczkową Czubę i Kasprowy Wierch.

Powrót w kierunku Polany Kalatówki i zejście do Kuźnic niebieskim szlakiem prowadzącym dolną częścią Polany. Obieramy następnie zielony szlak i podchodzimy na Nosalową Przełęcz, skąd schodzimy Doliną Olczyską w stronę Jaszczurówki.

 • Czas: 5-6 godzin
 • Długość trasy: ok. 15 km
 • Opieka wykwalifikowanego Przewodnika Tatrzańskiego
 • Bilet wstępu do TPN
 • Ubezpieczenie

Organizator zastrzega sobie zmianę w programie w przypadku złej pogody lub innych okoliczności niezależnych od organizatora.

ActivEvents 30 marca 2016 0

Wycieczka FatBike Zakopane

Wycieczka na elektrycznych FatBikach szlakiem panoramiczno-historycznym. Alternatywa dla osób pragnących przygody i lubiących adrenalinę. Poznajemy Zakopane na FatBikach – szybkich i zwrotnych rowerach elektrycznych. Początkowo trasa wiedzie w górnej części Zakopanego. Przejeżdżamy koło zabytkowych willi Witkiewiczówki oraz Pod Jedlami, które są doskonałymi przykładami architektury w stylu zakopiańskim. Następnie, kierujemy się w stronę Bachledzkiego Wierchu, skąd rozpościera się fantastyczna panorama Tatr i Pogórza Gubałowskiego. Trasa prowadzi grzbietem w stronę wyciągu krzesełkowego, który zabiera nas do góry. Kontynuujemy wycieczkę Pasmem Gubałowskim, osiągając wysokość 1123 m n.p.m. – najwyższy punkt naszej wycieczki. Część trasy wiedzie Szlakiem Papieskim a następnie łączy się z ulicą Królewską i prowadzi w dół do Kościeliska. Po drodze możemy zatrzymać się w jednej z licznych bacówek, aby skosztować tradycyjnego oscypka czy żyntycy.
Droga powrotna wiedzie przez najstarszą ulicę Zakopanego – ulicę Kościeliską, z licznymi zabytkowymi, drewnianymi budynkami. Przejeżdżamy m.in. koło Willi Koliba – gdzie mieści się siedziba Muzeum Stylu Zakopiańskiego, restauracji „U Wnuka”. Zatrzymujemy się w końcu przy Starym Kościółku oraz Cmentarzu na Pęksowym Brzyzku.


Rezerwacje przyjmowane są do godz. 19:00 w przeddzień imprezy.

Cena: 250/osoba (cena obejmuje wypożyczenie FatBike oraz kask).
Czas ok. 4 godzin.
Długość trasy: ok. 30 km.

Wycieczka rowerowa w cenie zawiera:

 • opieka wykwalifikowanych przewodników rowerowych
 • wypożyczenie roweru i kasku
 • wjazd wyciągiem krzesełkowym na Pogórze Gubałowskie
 • napój izotoniczny
 • baton energetyczny
ActivEvents 30 marca 2016 0

Morskie Oko i Czarny Staw pod Rysami

Wycieczka pod okiem doświadczonego i wykwalifikowanego Przewodnika Tatrzańskiego nad jedno z najpopularniejszych miejsc w polskich Tatrach, jakim jest Morskie Oko. Ciekawostki historyczne i przyrodnicze pozwolą poznać tę trasę z innej perspektywy.
Morskie Oko, położone na wysokości 1395 m n.p.m. to największe i najpiękniejsze jezioro polodowcowe zlokalizowane w polskich Tatrach. Znajduje się w Dolinie Rybiego Potoku, tuż u stóp Mięguszowieckich Szczytów. Jezioro Należy do jednego z dwóch jezior w Tatrach naturalnie zarybionych – dlatego kiedyś nazywane było Rybim Stawem.
Znad Morskiego Oka czerwony szlak prowadzi w kierunku Czarnego Stawu pod Rysami – trzeciego wśród jezior tatrzańskich pod względem powierzchni i drugiego co do głębokości. Ten pełen dzikiego uroku staw znajduje się u podnóża najwyższych szczytów Polskich. Obok niego prowadzi popularny szlak na Rysy.

Detale

 • wyjście w każdą środę
 • minimalna ilość uczestników: 4
 • cena: 150 zł/osoba
 • przejazd z Zakopanego na Palenicę Białczańską (zbiórka przy Wypożyczalni Rowerów BikePoint na ul. Tetmajera 4 o godz. 7:50 lub transfer z wybranego miejsca na trasie przejazdu busa)
 • opieka wykwalifikowanych Przewodników Tatrzańskich
 • czas: ok. 7 godz.
 • długość przejścia: ok. 25 km
 • ubezpieczenie
 • możliwość wjechania/zjechania dorożką (odpowiednio 50 zł/30 zł/osoba – opcja dodatkowo płatna)
ActivEvents 30 marca 2016 1

Dolina Chochołowska z przewodnikiem

Zpraszamy na wycieczkę rowerową do Doliny Chochołowskiej – jednej z piękniejszej doliny w Tatrach Zachodnich i jedynej udostęnionej do jazdy na rowerze. Jest to zarazem najdłuższa, niemal 10 km długgości, oraz zajmująca największą powierzchnię (35 km2) dolina w Polskich Tatrach. Przejazd rozpoczynamy z Siwej Polany i kierujemy się asfaltową drogą na Polanę Huciska.

W tym miejscu asfalt zostaje zastąpiony ścieżką terenową. Jadąc wzdłuż Potoku Chochołowskiego dojeżdżamy do zwężenia nazwanego Niżną Bramą Chochołowską. Kolejnym ważnym punktem wycieczki będzie skrzyżownaie z czarnym szlakiem, gdzie prowadzi Droga pod Reglami. Nastęnie dojeżdżamy do drugiego zwężenia, nazwanego Górną Bramą Chochołowską.

Od tego miejsca, droga zaczyna być nieco bardzej nachylona. Po przejechaniu trzeciego skrzyżowania szlaków, ukaże się Polana Chochołowska z górującymi Mnichami, pionowymi strzelistymi wieżami skalnymi. Na polanie znajduje się z kolei Kapliczka Św. Jana Chrzciciela.

W końcu docieramy do największego w Tatrach schroniska, położonego na wysokości 1148 m n.p.m. Odpoczynek, lunch (we własnym zakresie) i powrót tą samą drogą.

Rezerwacje przyjmowane są do godz. 19:00 w przeddzień imprezy.

 • Wyjazdy każdy czwartek o godz. 15:00. Zbiórka pod Oczkiem Wodnym na Krupówkach (istnieje możliwość dołączenia do grupy na trasie transferu z Zakopanego)
 • cena: 115 zł/osoba (cena zawiera wypożyczenie roweru i kasku) lub 85 zł/osoba (udział na własnym sprzęcie)
 • możliwość udziału na elektrycznym rowerze Fat Bike – cena: 175 zł/osoba
 • transfer z Zakopanego oraz powrotny
 • bilet wstępu do TPN
 • minimalny wzrost uczestnika: 150 cm
 • Opieka wykwalifikowanych przewodników rowerowych
 • Czas: ok. 4 godzin
 • Długość trasy: ok. 20 km

ETAPY (schedule):

 • Zbiórka pod Oczkiem Wodnym na Krupówkach (istnieje możliwość dołączenia do grupy na trasie transferu z Zakopanego).
 • Dobór sprzętu oraz rozpoczęcie wycieczki z Siwej Polany.
 • Przejazd drogą asfaltową w kierunku Polany Huciska.
 • Przejazd leśną, terenową ścieżką w kierunku Polany Chochołowskiej.
 • Odpoczynek i lunch w schronisku (posiłek we własnym zakresie).
 • Postój w bacówce, aby skosztować tradycyjnego oscypka lub żyntycy??
 • Droga powrotna i transfer do Zakopanego.