Trips Category: Active Italia

ActivEvents 11 stycznia 2018 1

Skitour First – Maso Corto Base Camp 2020

Skitour First – Maso Corto Base Camp to 5-dniowy program szkolenia, w trakcie którego, śladami Ötziego – człowieka lodu, przemierzymy najciekawsze alpejskie tereny Południowego Tyrolu we Włoszech.

Nasza baza znajduje się w Maso Corto – otoczonym majestatycznymi 3-tysięcznymi szczytami w głównym łańcuchu alpejskim, u podnóża lodowca Hochjoch.

Miejscowość znajduje się na końcu dziewiczej doliny Val Senales, na wysokości 2000 metrów i stanowi idealną bazę wypadową z gwarancją śniegu.

Charakteryzujący się tyrolskim porządkiem i włoskim temperamentem Resort Top Residence Kurz, gwarantuje pobyt w fantastycznej atmosferze.

Nad całością będą czuwali Międzynarodowi Przewodnicy Górscy, dzieląc się wiedzą i doświadczeniem w zakresie technik poruszania się w terenie górskim w warunkach zimowych (m.in. podejścia zakosami, zjazdy poza trasami, poruszanie się w rakach z czekanem). Udzielą wskazówek jak prawidłowo zaplanować i przygotować się do wyciecze, poprawnie korzystać ze sprzętu, przeprowadzą również lawinowe ABC.

Aktywność przeznaczona jest dla osób rozpoczynających przygodę z narciarstwem wysokogórskim, jak również dla tych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności w terenie wysokogórskim pod okiem doświadczonych przewodników. Zainteresowani powinni wykazywać się dobrą kondycją fizyczną oraz posiadać umiejętności narciarskie pozwalające na  jazdę pozatrasową w terenie do 30 stopni nachylenia.

Cena obejmuje:
* transport z Polski do Włoch i z powrotem
* noclegi w Top Residence Kurz ***, 4-osobowe apartamenty z aneksem kuchennym
korzystanie z basenu i WiFi w Hotelu
* opiekę doświadczonego Międzynarodowego Przewodnika Górskiego
* ubezpieczenie KL i NNW.

Cena nie obejmuje:
* wyżywienia (możliwość przygotowywania posiłków w pełni wyposażonym aneksie kuchennym. W obiekcie również możliwość wykupienia śniadań 12€/dzień)
* biletów na wyciągi (ok. 50€)
* wypożyczenia sprzętu (możliwość wypożyczenia sprzętu skiturowego – narty, buty, foki, kijki, zestawu lawinowego, nart klasycznych – koszt od 100€ na czas szkolenia).

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu w przypadku zmiany warunków atmosferycznych bądź innych nieprzewidzianych sytuacji losowych.

 

ActivEvents 5 czerwca 2016 0

Active Italia

Majestatyczne szczyty Dolomitów, blisko 300 jezior, z największym włoskim jeziorem Garda na czele, architektura, winnice oraz kuchnia włoska jest gwarancją doświadczenia wyjątkowych
walorów jakie oferuje jeden z najpiękniejszych regionów północnych Włoch. Pierwsza część pobytu skupiona będzie wokół łatwego trekingu w Dolomitach. Różnorodna sieć
szlaków pozwoli dostosować stopień trudności wędrówki do umiejętności i możliwości uczestników oraz warunków pogodowych. Następnie aktywności przenosimy nad bajkowo
położone jezioro Garda, gdzie zwiedzimy na rowerach lokalną winnicę w Dolinie Sarca. Na koniec docieramy do Wenecji, by poznać perłę włoskiej architektury.